“Bomba” e mbrëmbjes: Marotta në Manchester United
18:42 | 09 Tetor 2018
Manchester United është klubi i fundit që thuhet se ka kontaktuar me ish-drejtorin e Juventusit Beppe Marotta pas Interit dhe Arsenalit.

Sipas gazetës The Independent, Manchester Unitedi ka bërë thirrje Marottas që të shpalos planet e tij, përcjell ORAinfo.

 

Klubi i Premier Ligës po planifikon të shtojë një shef tjetër në staf dhe jo vetëm një drejtor i futbollit, duke marrë disa përgjegjësi nga menaxheri Jose Mourinho.

Inter ishte favorit për të marrë Marottan, pasi thuhet se tashmë kishin negociuar me ish-ekzekutivin e Sampdoria.

Marotta mbikëqyri ndoshta periudhën më të suksesshme në historinë e Juventusit, duke shkuar nga mesi i tabelës për të fituar titullin e Serie A për shtatë vjet me radhë.

Megjithatë, Marottas mandati i tij nuk ripërtëri nga presidenti Andrea Agnelli, pak ditë pasi ai fitoi çmimin më të mirë Ekzekutiv në Samitin e Futbollit Botëror. /ORAinfo/

Lily.