Bugatti do të ndërtojë një SUV hibrid, për të rivalizuar me Bentley Bentayga
17:44 | 09 Tetor 2018
Prodhuesi francez po përgatitet seriozisht, për t’i hyrë botës së makinave SUV

Para një kohe jo shumë të largët, pak njerëz do mendonin se prodhues të super-makinave si Ferrari, Lamborghini dhe Aston Martin do të hynin në tregun e makinave SUV, por me prodhimin e Urus, Purosangue dhe DBX, ky është një realitet, transmeton Telegrafi.

Derisa Bugatti ka konfirmuar planet për makinën SUV, bosi i kompanisë Stephan Winklemann ka bërë të ditur se modeli që pritet të bëhet SUV nuk do ta ketë trupin e ngjashëm si Chiron. Me rënien e shitjes së makinave sedan, Winklemann ishte i vendosur se e erdhmja e kompanisë ka të bëjë edhe me SUV.

 

 

 

 

Lily.