Leonardo po e sjell një mesfushor të madh në Milan
11:49 | 10 Tetor 2018
Milan është në kërkim të një nënshkrimi të madh për mesfushë, ndoshta edhe një lojtar që mund të arrijë në një transferim të lirë.

Ka dy emra që drejtori Leonardo po shqyrton, Adrien Rabiot nga PSG dhe Aaron Ramsey nga Arsenali, përcjell ORAinfo.

 

Kontrata e mesfushorit të Uellsit po skadon në fund të sezonit dhe ai mund të jetë një dhuratë nga CEO i ardhshëm Ivan Gazidis që vjen nga i njëjti klub i Ramsey.

Sipas Corriere dello Sport, mesfushori 27-vjeçar mund të ndjekë gjurmët e Gazidis dhe mund të bashkohet me Milanin në një transferim të lirë.

Rossonerët po vëzhgojnë situatën dhe janë gati të hyjnë në vendngjarje, duke përfituar gjithashtu nga ardhja e Gazidis.

Një tjetër mesfushor i ndjekur me vëmendje të madhe mbetet Adrien Rabiot. lojtari francez, si Ramsey, ka një kontratë që skadon në qershor 2019 dhe ka çështje rreth rinovimit të mundshëm të tij me PSG.

Megjithatë, Milani duhet të jetë i vetëdijshëm për interesin e madh për Rabiot, me Barcelonën dhe Juventusin që monitoron lojtarin.

Drejtori Leonardo do të shpresojë të shfrytëzojë marrëdhëniet e mira që ka me shoqëruesin e lojtarit për të marrë pëlqimin e Rabiot.

Së fundi, Nicolo Barella nga Cagliari është një lojtar që i intereson Milanin, me të cilin Gennaro Gattuso është admirues i tij kryesor. Por kërkesa e Cagliarit është shumë e lartë.

Lily.