Sulmohet keq Linda Morina...
12:10 | 23 Gusht 2018

E mirënjohura dhe mjaft e kërkuara, këngëtarja e vecantë, dhe shumë e dashur për publikun shqiptarë Linda Morina, e cila u ka thurur vargje lavdëruese gati të gjithë liderëve shqiptarë, po dhe udhëheqëve të huaj, shkruan gazeta ozoni.

 

Por asaj, me datë 9 qershor i ka ndodhur një ngjarje e hidhur në shtëpinë e saj, e kjo ngaqë 3 përsona të panjohur, të paskrupullt, kanë hyrë në shtëpinë e saj për ta trembur, por ndoshta dhe për ta likfiduar.

Ajo, në rrjetin e saj social facebook, ka publikuar një deklaratë: .

“Pram me 9 qershor me sulmuan ne shpi 3 njerz te armatosur vetura pasat nxhyr hiri te dera e oborrit kan ardh rastin e kom lajmrue ne polici ne ora 23 e 58 minuta motra eshte e ka lendu doren tu ik nga nga rrugaqat serrb a po rrugaqa shqiptare qe i pagun serrbia nuke di sakt shajshin serrbisht e shqip qe nje foto doren e motres” ka shkruar Linda Morina.

 

Lily.